„Czytelnika nie można zniewalać,
czytelnika się urzeka”

A. de Saint-Exupéry

Zapisane doskonale słowa, bezbłędny tekst, żadnych usterek, estetyczny przekaz, wartość dla klientów – jak to osiągnąć?
Wystarczy oddać tekst do redakcji i korekty, i to wszystko.

Witaj w moich korektorskich progach!

Kim jesteś? Może piszesz książki, a może jesteś właścicielem firmy albo autorem bloga lub kimś, dla kogo ważne są słowa i treści w nich zawarte.
Skoro jesteś na tej stronie, to pewnie się zastanawiasz nad tym, czy powierzyć swoje teksty przed publikacją profesjonaliście, który sprawdzi, czy są zapisane doskonale. Zdecydowanie TAK, ponieważ wtedy budujesz swoją wiarygodność, rzetelność; pokazujesz, że się troszczysz o komfort odbiorców Twoich tekstów. Zapisane doskonale treści skupiają uwagę czytelników na meritum Twojego przekazu. Ty zyskujesz czas, spokój i pewność, że teksty trafiły w dobre ręce, zanim zaczną urzekać czytających.
Zapraszam Cię do lektury. Opowiem Ci, czym się zajmuję podczas redakcji tekstu, czym jest korekta i o kilku innych kwestiach (będzie zwięźle, merytorycznie i w miarę szybko, bo czas jest cenny).

Redakcja – czyli pierwsze czytanie. Przeczytam tekst, zadbam o kompozycję, spójność stylistyczną i logiczną, poprawię błędy leksykalne, gramatyczne, ortograficzne. Bez zmiany Twojego stylu.

Pracuję w trybie śledzenia zmian, więc zobaczysz wszystkie naniesione przeze mnie poprawki, będziesz mógł je zaakceptować lub odrzucić.

Korekta – czyli kolejne czytanie. Skupię się na błędach: gramatycznych, interpunkcyjnych, ortograficznych, literówkach oraz wszystkich tych, które umknęły podczas redakcji. Wykonując korektę, często pracuję już na plikach PDF, również zobaczysz zmiany, które wprowadzę.

Na koniec otrzymasz zapisany doskonale tekst – ten sam, ale lepszy.

Co zyskujesz, czyli cechy współpracy ze mną:

  • rzetelnie sprawdzony tekst
  • wizerunek profesjonalisty
  • czas – wszystko odesłane do Ciebie w terminie.